آشنایی با ویژگی ها و امکانات نرم افزار ایوی لانچر (Evie Launcher)
آشنایی با ویژگی ها و امکانات نرم افزار ایوی لانچر (Evie Launcher)

آشنایی با ویژگی ها و امکانات نرم افزار ایوی لانچر (Evie Launcher)، تا به حال لانچرهای بسیار زیادی برای گوشی‌های اندرویدی تولید شده است که هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خودشان را دارند. اگر به دنبال لانچری ساده هستید که در عین حفظ کردن تجربه‌ی آشنای اندروید، قابلیت شخصی‌سازی بیشتر و امکانات بهتری را در اختیارتان قرار دهد، حتما اپلیکیشن «ایوی لانچر» (Evie Launcher) را امتحان کنید. صفحه‌ی اصلی و به ویژه داک این لانچر تا حد زیادی به پیکسل لانچر شبیه است.

در اپلیکیشن ایوی لانچر می‌توانید داک را به کلی مخفی کنید ولی در هر حال برای دسترسی به اپ دراور باید درست مانند پیکسل لانچر انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید. اپ دراور هم به جز حذف شدن پس‌زمینه‌ی سفید تفاوت زیادی با پیکسل لانچر ندارد. البته امکان دیدن اپلیکیشن‌ها به صورت فهرست‌وار هم در اپ دراور ایوی لانچر گنجانده شده. از سوی دیگر ظاهر پوشه‌ها و انیمیشن باز و بسته شدن آن‌ها با لانچرهای پیش‌فرض اندروید کاملا متفاوت است. پوشه‌ها در ایوی لانچر ما را به یاد پوشه‌های سیستم‌عامل آیفون یعنی iOS می‌اندازد. در بالای صفحه‌ی اصلی ایوی لانچر یک نوار جستجوی سفید رنگ دائمی قرار دارد. با کشیدن انگشت به سمت پایین روی هر بخشی از صفحه این نوار فعال می شود و می‌توانید از آن برای یافتن همه چیز از جمله، اپلیکیشن‌ها، کانتکت‌ها و حتی مکان‌های مختلف مانند فهرست رستوران‌های اطرف خود استفاده کنید.

اپلیکیشن ایوی لانچر امکان تغییر دادن شکل ظاهری رابط کاربری از جمله تعیین تعداد سطر و ستون صفحه اصلی و اندازه‌ی آیکن میان‌برهای اپلیکیشن‌ها را هم دارد. از دیگر قابلیت‌های ایوی لانچر می‌توان به پشتیبانی از اعداد نشان‌دهنده‌ی تعداد نوتیفیکیشن‌های هر اپلیکیشن (Notification Badge)، آیکن پک‌ها و فرمان‌های حرکتی اشاره کرد. البته بخش فرمان‌های حرکتی در ایوی لانچر هنوز گزینه‌های زیادی را شامل نمی‌شود. طبق قول سازنده در آینده‌ی نزدیک فرمان‌های حرکتی بیشتری به این بخش اضافه خواهد شد. با این حال یکی از مفیدترین فرمان‌های حرکتی، یعنی قفل کردن گوشی با دو بار ضربه زدن روی صفحه‌نمایش، همین الان هم در ایوی لانچر وجود دارد. متاسفانه به دلیل محدودیت‌های امنیتی اندروید، تقریبا در تمام لانچرهای متفرقه‌ی دیگر، اگر از این فرمان حرکتی برای قفل کردن گوشی استفاده کنید، دیگر امکان باز کردن قفل با حسگر اثر انگشت وجود نخواهد داشت. در نتیجه ناچار خواهید بود برای باز کردن قفل، پترن یا کد امنیتی خود را وارد کنید. خوشبختانه دلوپرهای ایوی لانچر به راه حلی دست پیدا کرده‌اند که اجازه می‌دهد با دو بار ضربه زدن روی صفحه‌نمایش گوشی خود را قفل کنید و پس از آن همچنان بتوانید بدون مشکل از حسگر اثر انگشت برای باز کردن قفل گوشی بهره بگیرید.