دستگاه وافل ساز  ، وافل به شکل کلی از پرطرفدارترین صبحانه هایی می باشد که در بیشتر کشورها سرو می‌شود و بیشتر برای صبحانه یا عصرانه به کار می روند . و اهمیتش به شکلی است که در امریکا و سوئد یک روز را به این اسم ، نام گزاری نموده اند .

در کشورهای اروپایی و آمریکایی در 25 مارس مراسم بزرگی به دلیل این روز در مکان های به خصوصی اجرا می شود .

دستگاه وافل ساز یک دستگاهی می باشد که یک مدل کیک با شکل های گوناگون که به آن وافل یا ویفر گفته می شود به وسیله این دستگاه درست می شود . به علت دوست داشتن زیاد و همینطور قیمت خوب ، دستگاه وافل‌ساز و متنوعی که دستور پخت وافل را دارا است . جای خالی آن در کافه ها و کافی شاپ هایی که در ایران موجود است بسیار احساس می‌شود به ویژه که هر کافی شاپ با به کارگیری از دستگاه وافل‌ ساز می‌تواند منوی خود را در صبحانه و یا میان وعده ها وسیع تر نماید و خود را از دیگر کافی شاپ ها بهتر کند .


ویژگی های دستگاه های وافل ساز :


دارای صفحات داغ عمیق برای پف دادن به وافل بلژیکی است
دارای گرم کننده صفحات به شکل یکنواخت می باشد
دارای سیستم جلوگیری از سرریزنمودن می باشد
دارای صفحات نچسب که وافل به آسانی از آن ها جدا می شود .
وافل جزو صبحانه های خوشمزه ی انگلیسی می باشد و خیلی هم با ذائقه ما ایرانی ها جور است، این صبحانه خوش مزه علاوه بر طعم خوبی که دارد ظاهر بسیار زیبا و دلپذیری دارا می باشد و تنها کافی است برای درست کردن آن وافل ساز را تهیه نمایید ، پس اگه دوست دارید که صبحانه متنوعی داشته باشید پیشنهاد می دهیم وافل رو امتحان کنید ، حتما جزو طرفدار های آن خواهید شد .

یک مدل شیرینی پرطرفدار است که بیشتر برای عصرانه ، صبحانه و یا وافل بستنی صرف می شود و مخلوط آن با توت فرنگی ، موز ، نوتلا و خامه خیلی لذیذ می شود .