آسیاب قهوه

آسیاب قهوه، میزان آسیاب کردن قهوه بسیار مهم است و جزء ارکان مهم تهیه یک فنجان قهوه است. آسیاب قهوه برای تهیه پودر قهوه تازه در کنار دستگاه اسپرسو یکی از الزامات اصلی کافه بوده است به صورتی که کیفیت و طعم اسپرسو تا حد زیادی به عملکرد آسیاب قهوه وابسته است.

امروزه شاهد تولید انواع گوناگونی از آسیاب قهوه با تنوع زیادی هستیم که شناخت کافی از انواع آن، دقت آسیاب، کیفیت پودر قهوه تولیدی و تنظیم آسان و... نقش مهمی در انتخاب یک آسیاب قهوه دارد.


انواع آسیاب قهوه


1- آسیاب قهوه دندانه ای: در این دستگاه دانه های قهوه در میان چرخ دنده ها قرار گرفته و با حرکت آن ها خرد می شوند، دکمه های از قبل تعیین شده روی دستگاه به شما این امکان را می دهد که دانه ها به هر میزان که می خواهید آسیاب شوند.


2- آسیاب قهوه تیغه ای: در این آسیاب از یک تیغه برای خرد کردن دانه های قهوه استفاده می شود که این دستگاه ها بر اساس یک اصل ساده کار می کنند و هر چه دستگاه بیشتر روشن بماند دانه های قهوه ریزتر خواهند بود.


3- آسیاب قهوه آجدار: آسیاب های تیغه دندانه ای در دو نوع مخروطی و تخت وجود دارند.برای آسیاب شدن در این دستگاه باید میزان خرد شدن را انتخاب کنید و قهوه با عبور از بین تیغه ها آسیاب می شود. معمولا دستگاه های مخروطی شکل توانایی تنظیم روی سرعت های پایین را دارند و تیغه تخت ها سرعت بالاتر و قیمت های متفاوت تری دارند.


چالش های انتخاب یک آسیاب قهوه


1-آلودگی صوتی: تصور کنید شما روزی چندین بار در منزل قهوه می نوشید و صدایی شبیه به پیچگوشتی برقی و حتی بیشتر را تحمل می کنید، این مورد را شاید قبل از خرید کمتر جدی بگیرید.


2-میزان یا سایز آسیاب کردن: هر کدام از دستگاه های آسیاب سایز مخصوص خود را دارد که خیلی از آسیاب های تجاری و خانگی توانایی آسیاب قهوه برای قهوه ترک به دلیل ریز بودن بیش از حد را ندارند.


3-گرما: در حین آسیاب کردن قهوه نباید بیش از حد گرم شود زیرا گرم شدن قهوه باعث برشته شدن آن در حین آسیاب می شود.


4-سرعت بالاتر: سرعت بالاتر باعث داغ شدن دانه ها می شود اما قدرت تصمیم گیری برای سایزهای مختلفی دارد و برای فعالیت های تجاری مناسب تر است.


5-جنس تیغه: تیغه های سرامیکی و تیغه های فلزی دو نوع مخالف یکدیگر هستند که سرامیک ها دیر سرد می شوند و عمر بیشتری را دارند اما تیغه های فلزی برعکس.


6-سرعت کمتر: شاید فکر کنید که چرخش با سرعت کم بد است اما جالب است بدانید که یکی از مزایای چرخش با سرعت کمتر و داغ شدن کمتر دانه است.


نتیجه گیری


خرید آسیاب قهوه با کیفیت از الزامات افزایش کیفیت قهوه است و زمانی که حرف از یک قهوه با طعم خوب پیش می آید حرف از تهیه و کیفیت آن می شود.