هزینه های پرسنل کافی شاپ

هزینه های پرسنل کافی شاپ ، یکی از مهمترین قسمت های هزینه راه اندازی کافی شاپ، هزینه پرسنل آن است.

همه کافه ها پرسنل دارند، زیرا شما نمی توانید به تنهایی از پس همه کارها بربیایید. استخدام نیرو نیازمند هزینه است. زیرا اولا برای جذب نیرو باید آگهی پخش کنید و دوما باید دستمزد آن ها را بدهید. شما باید برای تامین مالی پرسنل کافه خود برنامه ریزی کنید. اگر افرادی که استخدام می کنید، ماهر و مجرب باشند، طبیعتا باید دستمزد بیشتری به آن ها بدهید، زیرا تجربه و مهارت آن ها ارزش زیادی دارد. بهتر است پیش از راه اندازی کافه خود در مورد مقدار دستمزد گارسون ها، آشپز، حسابدار و دیگر نیروها تحقیقی انجام دهید تا حدود آن دستتان بیاید. با این که استخدام نیروهای تازه کار و کم تجربه برای شما هزینه کمتری دارد، اما بهتر است نیروهایی را استخدام کنید که کار بلد و با تجربه هستند، زیرا سبب موفقیت بیشتر شما و سود آوری کافه می شوند.

 


هزینه های تبلیغات و بازار یابی کافی شاپ


یکی دیگر از بخش های مهم هزینه راه اندازی کافه، مربوط به تبلیغات و بازار یابی است. برای اینکه بتوانید کافه خود را به مشتری ها شناسانده و آن ها را جذب کنید، باید برای تبلیغات و بازاریابی نیز هزینه کنید. بهتر است در ابتدای کار به جای روش های گران قیمتی مثل چاپ بنر و بیلبورد از راه های کم هزینه تری مانند تبلیغات در شبکه های اجتماعی بهره بگیرید. سعی کنید بروشورهای تبلیغاتی خود را جذاب تهیه کنید. اگر در این رابطه از یک گرافیست کمک بگیرید، بهتر خواهد بود. اگر می خواهید بدون هزینه بازاریابی کنید، از دوستان، آشنایان و حتی مشتری های خود بخواهید شما را به دیگران معرفی کنند. می توانید به مشتری های خود وعده دهید که اگر برایتان مشتری های جدید جور کنند. به آن ها تخفیف خواهید داد.

 

هزینه اخذ مجوزهای کافی شاپ


برای راه اندازی کافه، شما باید پروانه ها و و مجوزهای لازم را بگیرید.. برای گرفتن مجوز کافه، شما باید هزینه کنید. در اولین گام باید به اتحادیه صنف بستنی، آبمیوه و کافی شاپ رفته و پرونده تشکیل دهید. اگر موافقت به عمل آید، پروانه شما صادر خواهد شد. شما باید نامه بخش هایی مثل اماکن، بهداشت، داشته باشید و بیمه را نیز ضمیمه پرونده خود کنید. هزینه این کارها چندان زیاد نیست، اما به هرحال باید آن ها را هم در نظر بگیرید.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، یکی از مهمترین قسمت های هزینه راه اندازی کافی شاپ، هزینه پرسنل آن است. همه کافه ها پرسنل دارند، زیرا شما نمی توانید به تنهایی از پس همه کارها بربیایید. استخدام نیرو نیازمند هزینه است.