قانون های فود کورت

قانون های فود کورت، فودکورت ها پیوسته توسط متخصصین این صنعت مورد ارزیابی قرار می گیرند تا روش های نو و بهینه در راستای ارتقاء این صنعت عرضه کنند.

این قوانین با تجربه و تحقیق به صورت مدون در اختیار افراد علاقه مند به این حرفه قرار داده می شود تا همواره بتوانند با استفاده از این اصول، در راه اندازی و مدیریت فودکورت، موفق باشند.


ویژگی های فود کورت ها


1-فود کورت ها نباید در طبقه اول یک مرکز خرید تازه تاسیس قرار بگیرند زیرا این موضوع در مورد فوت کورت های کوچک است چون که در سال های اول فروش کمتری دارند و ممکن است به دلیل نداشتن درآمد کافی دچار مشکل شوند.


2-مدیریت فودکورت ها باید توسط افراد متخصص انجام گیرد و عدم وجود پاکیزگی در فود کورت ها باعث از بین رفتن مشتری خواهد شد.


3-فود کورت ها باید در جایی قرار بگیرند که مردم در حال رفت و آمد هستند و این مراکز نیازمند ازدحام جمعیت هستند پس بهتر است فود کورت ها در مکانی احداث شوند که مردم در آنجا گرد هم می آیند و یا در حال عبور هستند.


4-در معرض دید بودن فود کورت ها برای ارائه دهندگان غذا بسیار مهم است، دیدن تبلیغات و تابلوها باعث تشویق و انگیزه برای تصمیم به صرف وعده غذایی در آن محل میگردد. تزئینات به کار رفته در فود کورت ها باید به صورتی استفاده شوند که مانع دیدن تابلوی غرفه ها نباشند.


5-باید برای تعداد صندلی ها و میز در اوج شلوغی فود کورت اقدام به بررسی صحیحی انجام گیرد و پس از افتتاح فود کورت تعداد مشتریان معمولا رو به افزایش است.


سرو غذا در فود کورت ها


دریافت غذا در فود کورت ها شبیه سلف سرویس است یعنی غذای هر شخص در داخل سینی و روی کانتر همان فود کورت به وی تحویل می شود. قاشق و چنگال، نمک، فلفل، دستمال کاغذی و نی در بسته های بزرگ یا تک نفره روی کانتر قرار داده شده است و هر کس نسبت به نیاز خود از آنها بر خواهد داشت. طرز خدمات دهی در این فود کورت ها با یک، رستوران معمولی کاملا متفاوت می باشد و هر فرد در جلوی پیشخوان غذا را سفارش داده و پولش را می پردازد و کمی بعد یا بلافاصله غذایش را تحویل گرفته و به دنبال جای نشستن می گردد.


نتیجه گیری


در همه ی فود کورت ها سطل های زباله بزرگی در چندین نقطه وجود دارد که در برخی موارد این سطل ها بر حسب نوع زباله تفکیک شده است و در بالا یا کنار این سطل ها فضایی وجود دارد که سینی های غذا را در آن قرار میدهند.