نکات تاثیرگذار در تهیه یک قهوه خوب

نکات تاثیرگذار در تهیه یک قهوه خوب، جالب است بدانید که سالانه حدود 400 میلیارد فنجان قهوه نوشیده می شود اما تهیه یک فنجان قهوه به این راحتی ها هم نیست.

برای دم کردن یک فنجان قهوه لازم است که ابزارهای مورد نیاز را بعد از هربار استفاده کاملا تمیز کنید و مطمن شوید که هیچ جای ظروف روغن قهوه جمع نشده باشد زیرا روغن قهوه، سبب تلخ تر شدن قنجان های بعدی می شود.


عوامل تاثیر گذار در طعم قهوه


1-شیوه آسیاب شدن دانه های قهوه
2-نوع دانه های قهوه
3-مکان کشت قهوه


چیزی که مهم است لذت بردن شما از طعم نوشیدن یک فنجان قهوه است پس خودتان را محدود نکنید و از ترکیبات مختلف لذت ببرید، زیرا برای درست کردن یک فنجان قهوه انتخاب های زیادی وجود دارد. قهوه را به طور ایده آل یک تا دو هفته خریداری کنید و بهتر است زمان زیادی را در آسیاب کردن قهوه نگذارید و اگر قصد نگهداری در مدت زمان طولانی تر از قهوه را دارید آن را حتما در داخل ظروف بدون درز و تاریک، در جای خنک نگهداری کنید تا مزه آن از بین نرود.


برخی از نکات تاثیر گذار در تهیه یک قهوه خوب


1- تازگی قهوه: بهتر است دانه قهوه را به صورت فصلی خریداری کنید، زیرا خریداری در بهترین فصل کاشت قهوه این امید را به شما می دهد که دانه های قهوه در اوج طعم و مزه می باشد.
2- کیفیت قهوه: بالاترین کیفیت به عنوان قهوه مخصوص طبقه بندی می شود و قهوه های مخصوص در سراسر جهان با آب و هوای متفاوت و انواع گوناگون ترکیبات خاک رشد می کنند.
3- دم آوری قهوه: دم کردن قهوه یکی از مهم ترین عوامل ها می باشد، از آسیاب قهوه باید به خوبی استفاده کنید به صورتی که دانه های قهوه بطور مساوری آسیاب شوند.
4- روست کردن قهوه: یکی از پیچیده ترین عوامل است که تا حد زیادی به طعم هایی که از قهوه استخراج می شود تاثیر می گذارد و استخراج ویژگی های منحصر به فرد از قهوه در حین فرآیند روست کردن لازم است.


نتیجه گیری


در مورد نگهداری، قهوه ی شما باید در برابر رطوبت و نور و حرارت محافظت شود زیرا در صورت عدم تازگی قهوه به نوشیدنی های ما طعم های ماندگی و تلخی اضافه می کند.