نکات قبل از خرید دستگاه اسپرسو

نکات قبل از خرید دستگاه اسپرسو، دستگاه اسپرسو ساز برای تهیه نوشیدنی های بسیاری بر پایه قهوه در کافه ها استفاده می شود که اگر قصد راه اندازی کافی شاپ را دارید باید با این دستگاه به طور کامل آشنا شوید.

اسپرسو نوعی قهوه است که آب به نزدیک نقطه جوش می رسد و این آب با فشار مشخص از میان پودر قهوه عبور می کند.


برخی از نکات قبل از خرید دستگاه اسپرسو


1-ظرفیت: باید دقت کنید که ظرفیت دستگاه خود را به اندازه نیاز و مصرف خود انتخاب کنید، اگر مقدار آب استفاده شده کمتر از ظرفیت دستگاه باشد قهوه فوق العاده تلخی خواهید داشت.
2-جنس بدنه: یکی از موارد مهم در انتخاب یک دستگاه اسپرسو ساز جنس بدنه آن است که معمولا از استیل ضد زنگ تشکیل شده است و این نوع دستگاه ها از نظر بهداشتی قابل دفاع ترند.
3-میزان بار یا فشار بخار: بدانید که فشار بخار خوب یکی از ضروریات دستگاه اسپرسو ساز برای تهیه خامه یا کف می باشد و به این معنی که بخار با پودر قهوه با سرعت تنظیم شده و مناسب برخورد کند.


چگونگی برپایی دستگاه اسپرسو ساز در کافه


قبل از آنکه دستگاه اسپرسو ساز را خریداری کنید به عواملی دقت کنید که تصمیم گیری را برای شما آسان کند و اگر می خواهید بهترین انتخاب را برای تجهیزات کافه خود داشته باشید برای خرید دستگاه اسپرسو به نکات زیر دقت کنید


1- قیمت.
2- سلیقه ی خودتان.
3- محل قرارگیری دستگاه اسپرسو.
4- سلیقه ی مصرف کنندگانتان.
5- کیفیت اسپرسو تحویل داده شده چقدر است.
6- درست کردن قهوه چه مدت زمانی طول می کشد.


هر چه بیشتر به سراغ دستگاه های حرفه ای بروید کنترل بیشتری را در اختیار خواهید داشت و این درجه های کنترلی می تواند بر کیفیت و طعم اسپرسو تاثیر گذار باشد.


نتیجه گیری


جای مخصوص قهوه را با آب سرد بشویید و آن را با یک پیمانه سرکه سفید و دو پیمانه آب پر کنید و هر گونه قهوه باقی مانده داخل دستگاه را خارج کنید.