تکنولوژی DNR در دوربین های مداربسته

یکی از مشکلاتی که افراد در رابطه با دوربین مدار بسته دارند این است که آیا دوربین فقط در روز تصویر را نمایش میدهد یا در شب هم می توانیم بدون اینکه محیط را با چراغ روشن کنیم، تصویر مطلوبی مشاهده و ذخیره سازی نماییم.

تکنولوژی DNR در دوربین های مداربسته

تکنولوژی DNR در دوربین های مداربسته

نورپردازی دوربین مدار بسته در گذشته نه چندان دور، از اهمیت زیادی برخوردار بود و با ورود پروژکتور های مادون قرمز ، و یا دوربین هایی که دارای ال ای دی مادون قرمز بودند ، این مشکل تا حدودی حل شد. تصاویری که در شب توسط دوربین مداربسته روی مانیتور نمایش داده می شد، معمولا همراه با برفک هایی بود و از طرفی تصویر کیفیت و شفاویت کافی را نداشت. و تا حدود ۳۰ درصد از کارائی دوربین مداربسته از بین برود و از طرفی روشن کردن محیط در بعضی از مکان ها به دلایل حفاظتی همیشه مقدور نیست و یا بسیار هزینه بر است.

بر طرف شدن مشکل نویز تصاویر

پس از مدت ها تحقیق، توسط تولید کنندگان بزرگ در سراسر دنیا، بالاخره دوربین هایی با تکنولوژی، کاهنده نویز به صورت دیجیتالی به بازار عرضه شد . این دوربین ها، با استفاده از فیلتر هایی نویز های تصویر را حذف میکنند و کیفیت و شفافیت تصاویر به حد مطلوب میرسد . در طراحی سیستم دوربین مدار بسته باید قیمت قطعات شامل دوربین های مداربسته و ذخیره سازها و … را هم در نظر داشته باشید. امکان دارد هزینه یک دوربین با قابلیت دی ان آر کمی در ابتدا بالاتر از یک دوربین معمولی باشد، اما هزینه برق مصرفی برای روشن کردن محیط یک پارکینگ، یا هزینه یک پروژکتور مادون قرمز را هم اگر به هزینه یک دوربین معمولی اضافه نمایید، متوجه خواهید شد که پس از مدتی، هزینه های شما بیشتر از حالی خواهد شد که از ایتدا دوربینی با تکنولوژی دی ان آر DNR در پروژه استفاده می کردید.

هک شدن دستگاههای مداربسته

خود هکرها، آنها زمانی می توانند به یک سیستم نفوذ کنند که رمز دستگاههای ضبط (DVR-NVR) و همچنین رمز ورود به تنظیمات مودم، به صورت پیش فرض باشد. باید بدانیم که این نکته بسیار واجب است، در زمانی که دستگاه مداربسته خود را به اینترنت متصل می کنید، و می خواهید که عملیات انتقال تصویر انجام دهید، حتماً باید نام کاربری و رمز عبور دستگاه خود را تغییر دهید. که اگر نام کاربری با رمز عبور جدیدی ساخته اید هرگز از رمز عبور پیش فرض یوزر Admin که در دستگاه وجود دارد غافل نشوید و آن را عوض کنید. همچنین رمز عبور تنظیمات مودم که اغلب با این آدرس فراخوانی می شود را عوض کنید.

در اکثر مواقع نام کاربری در مودم ها Admin بود و رمز کاربری هم همان Admin است که لازم است آن را تعویض کنید. درصد بسیار زیادی از کاربران رمز عبور دستگاههای خود را تاریخ تولد، تاریخ ازدواج، شماره ملی یا شناسنامه خود می گذارند. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از نفوذ هکرها رمز عبور قوی نباید قابل حدس زدن باشد. هرگز از اعداد به تنهایی استفاده نکنید.