حلقه هوشمند چیست؟

در عصر گجت‌های پوشیدنی، جای انگشتر هوشمند در کنار ساعت‌های هوشمند خالی مانده بود. در حال حاضر برندهای مختلفی این محصولات را تولید و بازار عرضه کرده‌اند. البته هنوز این گجت به اندازه کافی جایگاه خود را در بازار هدف پیدا نکرده و نتوانسته مانند ساعت‌های هوشمند؛ طرفداران پر و پا قرصی برای خود دست و پا کند. بیشتر گوشی‌های امروزی قابلیت ست شدن با این گجت‌ها را دارند. به ویژه در میان برترین موبایل‌های سال ۲۰۱۹، سازگاری حداکثری خواهید یافت.

حلقه هوشمند چیست؟

حلقه هوشمند چیست؟

حلقه هوشمند یا smart ring همان طور که گفتیم یک گجت پوشیدنی‌ست که به سیستم‌های دارای اینترنت دیگر در محیط متصل می‌شود. به طور مثال شما می‌توانید به وسیله این حلقه‌ها، کنترل گوشی تلفن همراه خود یا تلویزیون هوشمند منزل را برعهده بگیرید. کافی‌ست انگشت خود را به جهت مناسب حرکتی کوچک دهید. اغلب انگشترهای هوشمند دارای قابلیت پشتیبانی از ژست‌های حرکتی هستند و به این شکل چیپ ست آن‌ها از حرکت انگشت شما، تبعیت خواهد کرد. با استفاده از انگشترهای هوشمند، می‌توانید از گوشی موبایل خود نیز کمی فاصله گرفته و تماس و پیام‌های دریافتی را از طریق انگشتر، دنبال کنید. حتی اگر در حال گوش دادن به موسیقی از طریق گوشی موبایل خود باشید؛ برای پخش شدن موسیقی بعدی؛ نیازی نیست که به سراغ گوشی بروید؛ این کار از طریق انگشتر هوشمندی که به دست دارید، انجام خواهد شد.

مزایای خرید انگشتر هوشمند

به جز امکاناتی که به دست کردن انگشتر هوشمند، در اختیار کاربر قرار می‌دهد؛ این محصول پوشیدنی برای دور ماندن از امواج الکترومغناطیس ناشی از موبایل، تبلت و … عالی به نظر می‌رسد. با توجه به فرکانس پایین‌تر و چیپ‌ست ضعیف‌تری که در این گجت‌ها به کار گرفته می‌شود؛ با استفاده از حلقه‌های دیجیتال، خود را در دامنه امن‌تری قرار می‌دهید. همچنین نیازی نیست در هر جلسه، میهمانی و یا جمعی مرتبا گوشی خود را به دست گرفته و پیغام‌ها و … را چک کنید. این حلقه‌ها کنترل همه چیز را با چند لمس ساده، در اختیارتان قرار می‌دهند.

یکی از شرکت‌های پیشگام در ساخت انگشتر‌های هوشمند، شرکت Oura نام دارد که حالا مدل جدیدی از محصول خودش را با نام Ring 3 معرفی کرده است. تمرکز این انگشتر روی ارزیابی فاکتور‌های مرتبط با سلامت است. این انگشتر کوچک می‌تواند ضربان قلب و فعالیت‌های ورزشی کاربر را پایش کند و کیفیت خواب را اندازه بگیرد. در کنار آن میزان SpO2 نیز توسط آن قابل اندازه‌گیری است. قابلیت مهم دیگر این انگشتر اندازه گیری دمای بدن است و شرکت سازنده مدعی است این کار توسط ۷ سنسور هر چند دقیقه یک بار به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و می‌تواند شروع تب را خیلی سریع شناسایی کند. در کنار آن در مورد خانم‌ها این ویژگی سبب می‌شود پیش‌بینی روز قاعدگی و تخمک‌گذاری امکا‌ن‌پذیر باشد. در کنار آن فراموش نکنید که این محصول، یک انگشتر زیبا هم به شمار می‌آید و با قیمت ۲۹۹ دلار به فروش می‌رسد.